Adana Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

142
Bu makeleyi Ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

2,5 milyon civarındaki nüfusu ile Türkiye’nin en büyük illerinden biri olan Adana’da büyükşehir belediyesi çok sayıda işçi alacağını açıkladı. Adana Büyükşehir Belediyesi işçi alımı temizlik, zabıta, sağlık ve sosyal hizmetler, imar ve şehircilik, destek hizmetleri gibi birimlerde ağırlıklı olarak gerçekleşecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi İş İlanları 2018

Adana Büyükşehir Belediyesi son zamanlarda yaptığı yatırımlarla dikkat çekerken 2018 yılında işçi alımı yapacağını duyurdu. Adana Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2018 için özellikle aşağıdaki birimler ön plana çıkmaktadır:

  • Şoför
  • Zabıta
  • Temizlik işçisi
  • Memur
  • İşçi
  • Arşivci
  • Bahçe ve park işçisi
  • Güvenlik

Adana Büyükşehir Belediyesi işçi alımı için şu anda çok sayıda başvuru yapılmış durumdadır. Adana Büyükşehir Belediyesi hem kendi sayfasında hem de İşkur aracılığı işe işçi alımı ile ilgili ilanlarını yayınlamaktadır. Adana’nın birçok ilçesinde de 2018 yılında çeşitli pozisyonlara personel alınacaktır.

Adana Büyükşehir Belediyesi İşkur

Adana Büyükşehir Belediyesi haberleri güncel olarak takip edildiğinde boş pozisyonlar için ilan alım duyurularını takip edebilirsiniz. Adana Büyükşehir Belediyesi İşkur 2018 yılındaki işçi alımlarını ve koşullarını yayınlamaktadır. İşkur’a kaydınızı yaptırıp, buradan da güncel biçimde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ve diğer ilçe belediyelerinin işçi ilanlarını görebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi personel alımı için yazılı bir sınav gerçekleştirmeyeceğini duyurdu. İşçi olarak belediyede çalışmak isteyen kişiler yalnızca mülakat ile işe yerleşme olanağına sahip olacaklar. Adana Büyükşehir Belediyesi ile beraber Adana Seyhan Belediyesi işçi alımı ve Adana Ceyhan Belediyesi işçi alımı da gerçekleştirilecek.

Adana Seyhan Belediyesi Personel Alımı

Adana Seyhan Belediyesi işçi alımı 2018 yılında özellikle taşeron işçi ve sözleşmeli işçileri kapsayacak. Sosyal koşullar açısından her işçiye aynı imkanlar tanınacak. Adana Seyhan Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır? Seyhan Belediyesi kadrosunda gerek işçi gerekse memur olarak çalışabilmek için başvuruları belediyenin internet sitesindeki ilanları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

İşçi alımı yapan bir başka belediye de Adana Ceyhan Belediyesi’dir. Adana Ceyhan Belediyesi işçi alımı 2018 için 100 işçi için ilan açılmıştır. Genel mevzuat doğrultusunda sözleşmeli olarak işçi alınacaktır. İlanda KPSS koşulunun aranmadığı belirtilmiştir. Eğitim olarak en az ilkokul mezunu olma şartı getirilmiştir.

Başvuru yapacak olan işçilerin 18-40 yaş aralığında bulunması, Kamu’dan yasaklı ya da sınırlı olmaması, adli sicilinin düzgün olması ve hem fiziki hem zihinsel olarak görevini devam ettirebilecek sağlık koşullarına sahip olması gerekmektedir. Sözlü sınav ile işçiler belediyeye alınırlar. Mülakat için yer ve zaman belediyece adaylara iletilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Adana Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu için işçiler belediyenin web sitesindeki iş başvuru formunu doldurmalıdırlar. Mülakata çağrılacak olan adaylar belediyece detaylıca ve titizlikle değerlendirilmektedir. Mülakatta her personel uygun birimler için değerlendirilmektedir. Adana işçi alımı 2018 için en az ilkokul mezunu olmak gerekirken memur statüsünde belediyede çalışmak isteyenler ise KPSS 75 koşulunu öncelikli olarak sağlayabilmelidirler. Memurlar işe alınırken en yüksek puanı alandan en aşağıya doğru sıralanırlar.

Adana Büyükşehir Belediyesi sözleşmeli personel maaşları ile ilgili olarak son dönemlerde zaman zaman gündeme gelen gecikme haberlerinden sonra belediyenin işçilerin maaşlarını yatırdığı açıklandı. Özellikle taşeron işçilerin bir süreden beri devam eden şikayetleri bulunmaktaydı. Belediye iş sendikası ve Adana Büyükşehir Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İşçilerin sosyal hakları iki yıl geçerli olacak sözleşme doğrultusunda toplamda %20 arttırıldı ( Her yıl için %10 ) ve işçi maaşlarına da 465 TL zam geldi.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir