2018 Damatlık Modelleri ve Trendleri

117
Bu makeleyi Ortalama 4 dakikada okuyabilirsiniz.

2018 damatlık modelleri nelerdir?, 2018 damatlık trendleri,2018 Yılında damatlık seçerken erkekler nelere dikkat etmeli? 2018 yılı damatlık trendleri, 2018 damatlık trendleri neler? Hepsi yazımızın devamında.

Düğün denildiği zaman akla her ne kadar beyaz kıyafet içerisinde gelin gelse bile damatların gelinlerin yanında sönük kalması günümüzün bu dönemlerinde pek fazla olağan bir durum değil. Eski dönemlerde ise damatlar sadece bir takım elbise ile düğünün sonlandırırken, gerek modanın gelişmesi ve erkek kıyafetlerini model açısından zenginleşmesi, gerekse erkeklerin artık bakım ve görünüşlerine daha fazla özen göstermeleri bu geleneği değiştirdi.

2018 Damatlık Modelleri Neler?

Bu sebep ile damatlar artık düğünde giyecekleri kıyafetleri seçerken gelinler kadar daha fazla seçici olmasa bile yine de fazla zaman harcıyor ve daha fazla özen gösteriyor. En azından gelin adayları kadar seçici olabilen damatlar hayatının en güzel gününde doğal olarak her erkeği isteyebileceği gibi şık olmak istiyor.

Fakat damat adayları şık olmak uğruna rahatlığından da ödün vermek istemiyor. Saatler boyunca üzerinde taşıyacağı modelin seçiminde kalitesi, modern kesiminin yanı sıra rahatlığı da öne çıkmakta. 2018 senesi için seçecek olduğunuz damatlık modelleri ilk olarak fiziğiniz adına uygun bir damatlık olması durumundadır. Damatlar için artık 2018 damatlık trendleri ön planda olacak.

2018 damatlık modellerinde aramış olduğunuz kumaş türünün bulunduğunuz mevsime göre seçmenizde yarar var. Çizgili ya da ekoseli bir takım elbise giymeyi düşünüyorsanız çizgililerin ya da desenlerin birbirlerine uymasına özen göstermelisiniz.

Damatlık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün günün yaklaşması ile beraber sadece gelin adayları değil damat adaylarını da tatlı bir heyecana girmesine neden olur. Damatlığın yanı sıra ayakkabı, kravat iğnesi, kravat, fular, kol düğmesi ve kemer gibi aksesuarlar da 2018 damatlık modasında atlanmaması gereken konular arasında.

2018 sezonunun damatlık takımlarını incelediğiniz zaman birçok model ve renk seçeneği ile karşılaşabilirsiniz. Bu kadar fazla çeşit arasında gözünüzün korkmasına pek de fazla gerek yok. Damatlık takımı elbisesi olarak genellikle siyah smokin tercih edilse bile aslında bu damatlık seçimi yaparken mekana göre yapılması gereklidir.

Eğer restoran ya da tesis gibi alanlarda düğün yapacaksanız, smokin yerine takım elbiseden yana tercih yapabilirsiniz. Gri, siyah ve son dönemlerde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan lacivert takım elbise modellerini gözden geçirebilirsiniz.

Şık bir kol düğmesi ile takımınızı tamamlayabileceğiniz gibi gelin çiçeği ile uyumlu damat yaka peçetesi ya da çiçeği ile de gelinle eş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

2018 Damatlık Trendleri

2018 senesinde damatlar daha kişiselleştirilmiş ve daha modern düğün orginazasyonlarında farklılık yaratacak. Yeni sezonda gerçeklikten uzaklaşmayan, sade ama iddialı, minimalist detaylara sahip damatlıklar 2018 damatlık trendleri arasında yer alacak.

Cesur Renkler

Yaz günlerinde güneşi enerjisi ile birlikte pastel tonlarında ve beyaz smokin tercih etmek isteyen damat adayları 2018 sezonunda belirlenmiş olan kalıpların dışına çıkıyor. Siyah, gri ve son dönemin en favori renklerinin arasında bulunan lacivertin dışına çıkan smokin ve damatlıklar, özellikle renklerin büyülü dünyasına kapıları aralıyor.

Gelin ile uyum içerisinde enerjisini yansıtmak isteyen damat adayları 2018 damatlık trendlerini kaçırmaması gerekmekte.

Yaka Çiçekleri

Son senelerde özellikle gelin çiçekleri ile bir örnek hazırlanması ile dikkat çeken damat yaka çiçekleri, 2018 damat trendleri arasında bulunuyor. Smokin ve damatlık renklerine uygun , düğün konseptine ve fotoğraf çekimi için mekanlara uyum sağlayan yaka çiçekleri ile fark yaratacak.

Özel Tasarlanmış Papyonlar

Klasik siyah papyonların damatlık modasında tahtı gitti gidecek. 2018 damatlık trendleri gösteriyor ki, siyah papyonlar yerini özel tasarım papyonlar için bırakıyor. Pastel tonlarında çizgi film karakterlerine, ünlü çizgi film kahramanlarından geometrik desenlere kadar birçok papyon modeli damat adaylarının seçimi için can atıyor. Tercih yapmak ve karar verebilmek oldukça zor.

Düğün konseptinizden damatlığınıza, yaka çiçeğinden ayakkabınız kadar tüm detaylar ile özel tasarım papyonlar sizi bekliyor.

Pantolon Askıları

Özellikle yaz döneminde evlilik planlayan damat adayları, alternatif şıklıkları ile ilham veridi detaylara vurgu yapmalı. Smokin, yelek ya da ceket üçlüsünden sıkılan damat adayları için pantolon askıları kurtarıcı birer ürün oluyor. Deri ve kumaştan hazırlanan farkı tasarımlar ile göz önünde bulundurulması gereken pantolon askıları 2018 erkek damatlık modasında ilginç ama bir ok kadar da güzel bütünlük sağlayan bir ürün.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir