Akik

190
Bu makeleyi Ortalama 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Rüyadaki akik, sagligin ve uzun ömrün habercisidir. Ayni zamanda akik, dostlugun da simgesidir. Rüyada akikten yapilan bir taki takmak, bir ömür sürecek bir dostlugun delilidir. Ayni zamanda rüyadaki akik tasi, varlikli ve ticaretle ilgilenen kimseler olarak da ifade edilir.

Rüyadan birinden akik tasi almak tüccar biriyle yapilacak olan dostluk anlamina gelir. Rüyada akik tasi kaybetmek ise tüccar bir dostla yol ayirmak demektir. Rüyada birden çok akik tasina sahip olmak ise malin ve nimetin belirtisidir. Cabir-ül Magribî, rüyada akik bir kaptan içilen suyu, gelecekte varlikli olacak, sevilecek, sayilacak bir hayirli evlatla yorumlar. Rüyada takilan akik yüzük ise dogru yola isarettir. Rüyada akik görmenin diger bir yorumuysa yoksullugun sona ermesidir. Rüyada akikten yüzük takmak, sanat hususunda bir yola girileceginin ve bu yolda zirveye yürüneceginin belirtisidir.

Akigin nimeti, bir Hadisi Serif’te “Akik, fakirligi giderir.” Olarak izah edilmistir. Allah’in birligini kabul ederek ona ilk secde eden tas, akik tasidir. Akik tasinin beyazi, kirmizisindan daha hayirli bilinir.
Etiketler: rüya tabiri, rüyada akik görmek, rüyada akik görmek ne anlama gelir

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir